Můj příběh

Ahoj, jmenuju se Adam a jsem táta dvou dětí - Anežky a Štěpiho. Když se Štěpimu nechtělo mluvit, hledali jsme se ženou, jak bychom mu pomohli. Večer jsme četli pohádky, šli jsme za logopedkou, hráli si, ale nic nefungovalo. Zkoušeli jsme i různé dětské edukační aplikace, ale moc se nám nelíbily.

A tak, protože jsem programátor, začal jsem po večerech kutit přesně takovou, kterou jsem nenašel:

  • Mluví česky. Díky Dallinu Bradfordovi umí taky výborně anglicky, ale hlavně v ní můžeš nahrávat dětem vlastní slova!
  • Dává smysl. Žádné bezduché klikání nebo koukání na videa. Když už dám dítěti do ruky tablet, nesmí z toho zblbnout!
  • Umožňuje přidávat vlastní obrázky a zvuky. Fotku a hlas vlastní mámy nic nenahradí.
  • Maximálně využívá přidaný obsah. Nemám čas vkládat to samé desetkrát do různých aplikací.
  • Má jednoduché ovládání. 
  • Je hezká a bez otravných reklam. 

Stáhnout v App Store
Nyní na Google Play

Trvalo dlouho, než jsem první prototyp ukázal kamarádům, ale jejich reakce mě přesvědčily, že má smysl na tom zamakat. Bavil jsem se s logopedy, učitelkami a psychology, testoval s rodiči i s dětmi, několikrát jsem změnil vzhled, funkce i jméno, ale nakonec do sebe všechno zapadlo.

Své třetí dítě jsem pojmenoval Edudadoo. Vyhrála složenina slov “edukační” a přezdívky “dadoo”, kterou mi vymyslel Štěpi. A jakmile jsme začali říkat ušatým příšerkám z appky “edíci”, bylo jasné, že už to tak zůstane. Teda... skoro. Štěpi “edíky” rychle překřtil na “eďouchy”.

Od začátku jsem chtěl co nejvíc propojit virtuální svět appky se světem reálným. Ale jak to udělat pěkně? Rozhodl jsem se dát uživatelské fotky do kontrastu s kreslenou grafikou. Je tak na první pohled vidět, kde se barevný svět eďouchů mění v realitu. O to víc, že všechno kreslím ručně na papír. Pastelky a fixy mám mnohem radši, než dneska všudevlezlou vektorovou grafiku. A taky je kreslení bez tlačítka “zpět” dobrodružnější. :)

Věřím, že s partou zvědavých eďouchů toho ještě hodně zažijeme! Už teď vylézají z appky do příběhů, omalovánekvystřihovánek. A několik plyšových se už dokonce zabydlelo u nás doma!

Facebook icon Instagram icon Youtube icon
Stáhnout v App Store Nyní na Google Play
Pětihvězdičkový certifikát na Educational App Store